PSB is being developed by Pooya Paridel.

تاريخ:    1396/12/4

صفحه اصلي
خبرخوان
فعاليت‌هاي فرهنگي
بانکداري الکترونيکي
نظرات و انتقادات
در گردهمايي سراسري مديران اعلام شد؛ "اقتصادنوين" هيچگاه وارد رقابت نرخ سود نشده است
1396/07/02
منبع: اداره روابط عمومي

در گردهمايي سراسري مديران اعلام شد؛ "اقتصادنوين" هيچگاه وارد رقابت نرخ سود نشده استبرنامه‌ها و اهداف بانک اقتصادنوين براي شش ماهه دوم سال جاري در گردهمايي سراسري اين بانک که با حضور مديران و کارکنان اين بانک برگزار شد، تبيين شد.
به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در گردهمايي سراسري خانواده بزرگ اين بانک که با شعار "با هم براي هم" برگزار شد، مهندس محمد صدرهاشمي‌نژاد بنيانگذار اين بانک بر اصالت بانک اقتصادنوين رعايت معيارها و ضوابط قانوني و پيروي از پيشرفته‌ترين اصول بانکداري دنيا تاکيد کرد و گفت: بانک اقتصادنوين به عنوان نخستين بانک خصوصي کشور براي ايجاد تحول در نظام بانکي تاسيس شد و اکنون بعد از گذشت 16 سال با پشت سر گذاشتن فراز و نشيب‌هاي بسيار توانسته براي ايجاد فضاي مناسب اقتصادي گام‌هاي موثري بردارد، مهمتر اينکه بانک اقتصادنوين توانسته در طي اين سال‌ها خود را از حواشي ايجاد شده در شبکه بانکي دور نگه دارد.
وي با اشاره به اينکه بانک اقتصادنوين هرگز وارد رقابت‌هاي نرخ سود سپرده‌ها نشده است گفت: برخي بانک‌ها در سال‌هاي اخير با نرخ شکني نسبت به جذب سپرده اقدام کردند که خوشبختانه بانک اقتصادنوين هيچگاه وارد اين رقابت نشده و به اين موضوع افتخار مي‌کند.
وي گفت: تعديل نرخ سود سپرده‌ها زمينه کاهش قيمت تمام شده پول را براي بانک‌ها فراهم مي‌کند که اين موضوع تاثير مستقيم در کاهش نرخ سود تسهيلات خواهد داشت و کاهش نرخ سود سپرده‌ها در نهايت به نفع مجموعه‌هاي توليدي و صنعتي کشور خواهد بود.
وي گفت: در طي اين سال‌ها بانک اقتصادنوين بر ارايه خدمات و بهره‌گيري از سرمايه انساني کاردان به عنوان مزيت رقابتي تاکيد کرده و اين موضوع مورد توجه مشتريان بانک نيز قرار گرفته است.
در اين مراسم نصرت‌اله روشن ضمير سرپرست و عضو هيات مديره بانک اقتصادنوين نيز طي سخناني ضمن تشريح برنامه‌هاي عملياتي اين بانک گفت: بانک اقتصادنوين ضمن رعايت قواعد حاکم بر نظام بانکي در راستاي ارايه خدمات مورد نياز مشتريان تلاش مي‌کند.
وي بيان کرد: بانک اقتصادنوين طي سال‌هاي اخير با رصد محيط کسب و کار و شرايط اقتصادي کشور، شرايط فعلي نظام بانکي را پيش‌بيني نموده و ضمن تاکيد بر راهبرد سود محوري همواره از ورود به فضاي رقابتي ناسالم جهت ارائه نرخ‌هاي نامتعارف سود سپرده و سهم خواهي بي‌منطق از بازار سپرده‌ها خودداري کرده و بانکداري حرفه‌اي را دنبال نموده است.
روشن ضمير اذعان داشت: در روزهاي اخير شاهد ثبات در نرخ سود سپرده‌ها هستيم که در اين شرايط بانک اقتصادنوين از مزيت خوشنامي و ريسک پايين خود در جذب سپرده‌ها براي افزايش ضريب بهره‌وري اقدام خواهد کرد.
سيامک دولتي رئيس هيات مديره بانک اقتصادنوين در ادامه اين گردهمايي، با اشاره به تحولات منطقه‌اي و جهاني و شکل‌گيري گشايش‌هاي مناسب در اقتصاد کشور گفت: تحولات جهاني و نگاه مثبتي که از سوي کشورهاي اروپايي نسبت به کشورمان وجود دارد، باعث شده است که خطوط اعتباري جديدي به کشور اختصاص داده شود و قراردادهاي جديدي با کشورهاي اروپايي و آسياي شرقي همانند چين و کره جنوبي منعقد گردد که اين خطوط اعتباري مي‌توانند شرايط و فرصت‌هاي جديدي را براي کشور فراهم کنند.
وي تاکيد کرد: بانک اقتصادنوين به واسطه عملکرد شفاف خود در سال‌هاي گذشته همواره توانسته از اعتبار نظام بانکي در عرصه‌هاي بين‌المللي صيانت کند که خوشبختانه در قراردادهاي جديد بين‌المللي نيز بانک اقتصادنوين نقش موثري ايفا نموده است.
وي ادامه داد: بعد از تلاش‌هاي بسيار تعديل نرخ سود بانکي به عنوان موفقيت بزرگي براي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و بانک اقتصادنوين که همواره به قوانين پايبند بوده به وقوع پيوست که استمرار اين روند وضعيت مطلوب‌تري پيش روي بانک و مشتريان قرار خواهد داد و در مجموع ساماندهي موسسات غيرمجاز و تعديل نرخ سود بانکي را در آينده سيستم بانکي مثبت ارزيابي نمود.
دولتي با تاکيد بر توجه بيشتر بر درآمدهاي کارمزدي حاصل از صدور تعهدات ضمانت‌نامه‌اي، گشايش اعتبارات اسنادي داخلي و خارجي و ارايه خدمات بانکي و همچنين وصول مطالبات بانک اظهار داشت: با شناسايي مسائل و مشکلات و مرتفع نمودن آنها خانواده بزرگ بانک اقتصادنوين در شرايط کنوني با سرعت بيشتر به سمت موفقيت حرکت خواهد کرد.
در ادامه فرهاد عرب‌لو نايب رئيس هيات مديره بر توجه به رضايت‌مندي مشتريان تاکيد کرد و گفت: تعهد کاري همکاران در قبال مشتريان، مهمترين اصل در افزايش وفاداري مشتريانمان است
وي بر لزوم ارائه محصولات و خدمات جديد و با کيفيت به مشتريان تاکيد کرد و گفت: اقدامات خوبي در اين خصوص صورت گرفته که به زودي جزييات آن اعلام خواهد شد.
نصرت‌اله شهبازي عضو هيات مديره و معاون اعتبارات و بين‌الملل بانک اقتصادنوين در ادامه طي سخناني با اشاره به لزوم تسريع در ارايه خدمات ارزي به مشتريان گفت: بانک اقتصادنوين بانکي خوشنام و حرفه‌اي است که توانسته به جايگاه قابل قبولي در نظام بانکي دست پيدا کند.
وي افزود: رسالت بانک اقتصادنوين، فراهم کردن شرايط بهتر براي مشتريان است و اگر اين بانک توانسته تاثير مثبتي در زندگي و کسب و کار مشتريان ايجاد کند، به واسطه وجود نيروي انساني توانمند و متخصص است.
وي با اشاره اثرات منفي مطالبات معوق در روال عادي کار بانک‌هاي کشور گفت: مطالبات معوق محدوديت‌هايي براي بانک‌ها در ارايه تسهيلات فراهم کرده است که با تعيين تکليف اين پرونده‌هاي قدرت تسهيلات‌دهي بانک‌ها به مراتب افزايش خواهد يافت.
شهبازي ادامه داد: رويکرد بانک و استراتژي هيات مديره افزايش سودآوري و رضايت‌مندي سهامداران و مشتريان است، لذا لازم است عملکردهاي عملياتي در تمامي سطوح بانک به شکل معناداري بهبود يابد، امروز فعاليت اصلي بانک که جذب منابع و اعطاي تسهيلات است از حاشيه سود مناسبي برخوردار نيست. در واقع تعادلي بين درآمدها و هزينه‌ها نيست، مهمترين و کارسازترين روش براي برقراري اين ارتباط وصول مطالبات غيرجاري است.
در اين مراسم اصغر پورمتين ديگر عضو هيات مديره بانک ضمن بيان اين مطلب که موفقيت بانک در گرو ارايه خدمات با کيفيت به مشتريان است، گفت: مهمترين اصل در رسيدن به سود پايدار از عمليات بانکي رعايت بهداشت اعتباري است.
وي تاکيد کرد: عدم توجه به بهداشت اعتباري نظام بانکي را با مشکلات عديده‌اي مواجه کرده که خوشبختانه بانک اقتصادنوين توانسته است با رعايت بهداشت اعتباري، خود را در وضعيت مناسبي قرار دهد.
نسخه قابل چاپبازگشت

درباره بانك | اخبار | نرخ سود سپرده | شعب | موبايل بانك | تماس با ما | نقشه سايت | خبرخوان(RSS)
آپارات بانک اقتصاد نوين   اينستاگرام بانک اقتصاد نوين   تلگرام بانک اقتصاد نوين
حق انتشار اطلاعات براي بانك اقتصاد نوين محفوظ است.

  سال اقتصاد مقاومتي؛ توليد - اشتغال
اينترنت بانك اقتصادنوين، برترين سامانه به انتخاب پنجمين كنفرانس بانكداري الكترونيكي
جشنواره کارت هديه
فروش آنلاين کارت هديه
صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري
براي رسيدن به مقصد بايد با هم و هماهنگ حركت كرد. بانكداري شركتي، شراكتي پايدار
بانكداري اختصاصي
موبايل بانک
 خدمات بانكداري الكترونيكي
 باشگاه وفاداري نوين
مناقصه و مزايده‌هاي بانک
امور سهامداران
مباره با پولشويي
شرکت ارتباطات آواي سلام مهر نوين
 گروه مالي اقتصادنوين
گاري نوين
  معاملات برخط سهام
نقشه جغرافيايي شعب
 پليس فتا
 آمار بازديدكنندگان