PSB is being developed by Pooya Paridel.

تاريخ:    1398/1/6

صفحه اصلي
خبرخوان
فعاليت‌هاي فرهنگي
بانکداري الکترونيکي
نظرات و انتقادات
بلگوري: "سودآوري"، "بهره‌وري" و "نظم نوين" اهداف اصلي بانک اقتصادنوين در سال جاري است
1397/02/22
منبع: اداره روابط عمومي

بلگوري: "سودآوري"، "بهره‌وري" و "نظم نوين" اهداف اصلي بانک اقتصادنوين در سال جاري استمديرعامل بانک اقتصادنوين تاکيد کرد دستيابي به "سودآوري"، "بهره‌وري" و "نظم نوين" عنوان شعار سال 97 بانک اقتصادنوين است.
به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، عليرضا بلگوري در گردهمايي سراسري بانک اقتصادنوين که با حضور اعضاي هيات مديره، معاونين، مديران، روساي ادارات، سرپرستان مناطق، روساي شعب و مديران عامل شرکت‌هاي وابسته اين بانک برگزار شد، ضمن تبيين شرايط اقتصادي حاکم بر شبکه بانکي از منظر تبيين اسناد قانوني بالادستي، پيش‌بيني‌هاي اقتصادي بين‌المللي و آمارهاي کليدي بخش پولي منتشره توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران اقدام به ترسيم جامعي از روابط علّي، ريشه‌ها و پيامدهاي عملياتي وضع موجود براي بانک‌ها داشت.
مديرعامل بانک اقتصادنوين در ادامه چالش‌هاي عملياتي محيط بانکي را در هفت حوزه برشمرد و ضمن ارايه شرايط و محيط راهبري بانک، انضباط مالي را سرلوحه سياست ثبات بخشي در عمليات بانک طي سال جاري مطرح نمود. بلگوري در تشريح و تبيين اهداف اين بانک در سال جاري افزود: در سال جديد و در آستانه ورود به هجدهمين سال فعاليت بانک توجه به کاهش مطالبات غير جاري، کنترل نسبت هزينه‌هاي اداري و عمومي به خالص درآمدهاي عملياتي، افزايش سهم درآمدهاي کارمزدي و کاهش بهاي تمام شده پول در اولويت اهداف بانک قرار دارد و ابزارهاي لازم براي رسيدن به اين اهداف مورد توجه قرار گرفته است.
وي اظهار داشت: اولين اصل براي رسيدن به اين هدف بهره‌گيري از پتانسيل‌هاي موجود در بانک متناسب با ظرفيت‌هاي بالقوه سرمايه انساني در چارچوب ضوابط اجرايي است که حتما بايد در برنامه‌ريزي‌ها مورد توجه قرار گيرد. علاوه بر اين انتظام بخشي سيستمي و چابکي سازماني از پيش‌نيازهاي حرکت بانک در مسير پيشرفت و دستيابي به چشم انداز ترسيم شده مي‌باشد.
بلگوري تغيير پارادايم حاکم بر بانک اقتصادنوين را لازمه دستيابي به اهداف تعيين شده براي بانک دانست و گفت: خودباوري، ارزش آفريني، مسئوليت‌پذيري و نتيجه محوري از جمله اصول و ارزش‌هايي است که بايد بيشتر مورد توجه قرار بگيرد، چرا که با تقويت اين ويژگي‌ها بازسازي مزيت‌هاي رقابتي بانک، تبديل تهديدها به فرصت، تغيير نگرش تعامل با مشتريان، توسعه کسب و کارها، ايجاد جريان نقدي مثبت توسط شعب و چابک‌سازي فرآيندها امکان پذير خواهد بود.
وي در خصوص روش‌هاي افزايش سودآوري بانک اقتصادنوين نيز گفت: توجه به افزايش درآمدهاي کارمزدي، کنترل و کاهش مطالبات معوق، واگذاري اموال تمليکي و رعايت دستورالعمل‌ها در خصوص نرخ سود سپرده‌ها و تسهيلات زمينه دستيابي به سودآوري با کيفيت و پايدار را در بانک فراهم مي‌کند.
مديرعامل بانک اقتصادنوين در ادامه قرار گرفتن در جايگاه يکي از سه بانک برتر کشور به لحاظ سودآوري در سال 1400 را هدف اصلي اين بانک توصيف کرد و گفت: با توجه به تحولات ايجاد شده د ر سال 1396، دستيابي به اهداف تعيين شده با عزمي راسخ و پشتکار جدي محقق خواهد شد.
در اين مراسم بنيان‌گذار بانک اقتصادنوين نيز طي سخناني تاکيد کرد: با وجود فراز و نشيب‌هاي زيادي که طي سال‌هاي گذشته در نظام مالي و اقتصادي کشور شاهد بوده‌ايم، خوشبختانه بانک نوينمان با همت کارکنان توانسته است خود را از گزند مشکلات بيروني مصون بدارد و بانک اقتصادنوين امروز در وضعيت مناسبي قرار دارد.
مهندس محمد صدرهاشمي‌نژاد در خصوص راهکار برون رفت از وضعيت فعلي اقتصاد بر مسئوليت‌پذيري سازمان‌ها تاکيد کرد و گفت: بانک‌ها از جمله سازمان‌هايي هستند که مي‌توانند با رعايت انضباط مالي زمينه را براي تسري اين انضباط به ساير بخش‌ها فراهم کنند. در چنين شرايطي امنيت و اعتماد مشتريان جلب شده و جامعه به امنيت رواني خواهد رسيد.
وي افزود: امروز شاهديم که بانک اقتصادنوين به عنوان بانکي متمايز و منضبط توانسته در بازار پولي کشور نقشي موثر ايفا کند و اين تمايز براي همه قابل درک و کاملا مشهود است.
وي با اشاره به اينکه بانک اقتصادنوين سازماني پويا و تاثيرگذار در اقتصاد به شمار مي‌رود، افزود: بانک اقتصادنوين در سال‌هاي فعاليت خود همواره زمينه ساز تغييرات مثبت در نظام بانکي کشور بوده است که با تلاش همکاران اين اثرگذاري ادامه خواهد داشت.
دکتر سيامک دولتي رئيس هيات مديره بانک نيز در جمع مديران و کارکنان اين بانک ابراز اميدواري کرد که عملکرد و تلاش قانون مدارانه اين بانک بتواند براي بخشي از اقتصاد کشور موثر واقع شود.
وي با اشاره به وضعيت اقتصادي کشور در ماه‌هاي اخير بيان کرد: به عنوان عضوي از خانواده بزرگ سيستم بانکي و اقتصادي کشور مي‌توانيم با صبر و درايت همچون سال‌هاي گذشته از اين چالش با موفقيت بگذريم.
رئيس هيات مديره بانک اقتصادنوين بر پذيرش مسئوليت‌هاي فردي و اقدام مناسب در راستاي اين مسئوليت‌ها تاکيد کرد و اظهار داشت: هماهنگي و همدلي ميان همه ارکان سازمان يکي از رموز موفقيت به شمار مي‌رود که خوشبختانه در بانک اقتصادنوين در پي تغييرات مديريتي، همکاري و همفکري بي‌نظيري شکل گرفته که ثبات و موفقيت بانک را به دنبال داشته است.
وي از نيروي انساني بانک به عنوان بزرگترين سرمايه سازمان ياد کرد و گفت: خوشبختانه عمده نيروي انساني بانک را افراد جوان، باتجربه و داراي تحصيلات عالي شکل داده که وظايف خود را به نحو احسن انجام مي‌دهند و با هدايت درست و استفاده مناسب از اين پتانسيل مسير حرکت و رشد بانک هموار شده و تحقق اهداف و برنامه‌هاي بانک تسهيل مي‌گردد.
دکتر دولتي بر شناخت و توجه به اولويت‌هاي بانک تاکيد کرد و گفت: يکي از مهم‌ترين اولويت‌ها، بحث وصول مطالبات معوق است که خوشبختانه بر روي اين موضوع تمرکز بسيار خوبي صورت گرفته و موفقيت‌هاي قابل توجهي را در اين حوزه شاهد بوده‌ايم.
در ادامه گردهمايي سراسري بانک اقتصادنوين از شعب برتر اين بانک در دو بخش سودآوري و کاهش مطالبات غيرجاري با اهداي لوح يادبود و هديه نقدي قدرداني شد.
بر اين اساس شعب نفت، قائم مقام فراهاني، سپهبد قرني، کيش، ميدان آزادي اصفهان، آپادانا، حافظ، ميدان آرژانتين، استاد مطهري، ميرداماد، سرو غربي، اسلامشهر، شريعتي اهواز، ملاصدرا، کارگر شمالي، سيرجان، چهاردانگه، امين حضور، بازار استيل، شيراز شمالي، دولت، سهروردي شمالي، صنعتگران، طبرسي بابل، خوي، امام رضا مشهد و چهار راه ابوحامد کرمان به عنوان شعب برتر در شاخص سودآوري مورد قدرداني قرار گرفتند.
همچنين در بخش کاهش مطالبات غير جاري نيز از شعب سيرجان، ارتش تبريز، شريعتي اهواز، جمهوري، رسالت، شهرک اکباتان، گلسار رشت، فلکه گاز شيراز، کيانپارس اهواز، بازار استيل، فلکه دوم نيروي هوايي، بلوار اندرزگو، بجنورد، افسريه، ياسوج، بلوار پروين، تهرانسر، قدوسي غربي شيراز، کاشان، مرزداران، شهر جديد لار، بازار بوشهر، مدرس شيراز، بروجرد و مريوان قدرداني شد.
نسخه قابل چاپبازگشت

درباره بانك | اخبار | نرخ سود سپرده | شعب | موبايل بانك | تماس با ما | نقشه سايت | خبرخوان(RSS)
آپارات بانک اقتصاد نوين   اينستاگرام بانک اقتصاد نوين   تلگرام بانک اقتصاد نوين   سروش بانک اقتصاد نوين   گپ بانک اقتصاد نوين   ايتا بانک اقتصاد نوين
حق انتشار اطلاعات براي بانك اقتصاد نوين محفوظ است.

اينترنت بانك اقتصادنوين
ليگ نوين
طرح کوشان
جشنواره کارت هديه
فروش آنلاين کارت هديه
صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري
براي رسيدن به مقصد بايد با هم و هماهنگ حركت كرد. بانكداري شركتي، شراكتي پايدار
بانكداري اختصاصي
موبايل بانک
 خدمات بانكداري الكترونيكي
 خدمات بازار سرمايه
مناقصه و مزايده‌هاي بانک
امور سهامداران
مباره با پولشويي
مرکز 24 ساعته ارتباط با مشتريان
 گروه مالي اقتصادنوين
گاري نوين
نقشه جغرافيايي شعب
تکميل فرم همكاري
 پليس فتا