چچ

چک های بانکی

بانک اقتصادنوین خدمات زیر را در رابطه با انواع مختلف چک‌های بانکی ارائه می‌نماید:

عرضه و بازخرید ایران چک

ایران چک، چکی است که توسط بانک مرکزی با مبالغ اسمی 500.000 ریال و 1.000.000 ریال چاپ و منتشر می شود و صرفاٌ آن بانک مجوز چاپ ایران چک را دارد، لیکن توسط کلیه بانک های دولتی و خصوصی قابل عرضه و بازخرید می باشند .

صدور و پرداخت چک تضمین شده (بانکی)

چک تضمین شده (بانکی): چکی است که توسط بانک به عهده همان بانک به درخواست مشتری صادر و پرداخت وجه آن توسط بانک تضمین می¬شود. برای صدور چنین چکی نیازی به دسته چک ندارید .در صورت وصول چک در شعب بانک صادر کننده چک تضمینی، واریز آن در همان لحظه انجام خواهد شد، اما در صورتی که از بانک دیگری اقدام به وصول کنید واریز آن یک روز کاری زمان خواهد برد.لازم به ذکر است که چک‌های تضمین‌شده قابل‌مسدودشدن و توقیف‌کردن نیستند و ورشکستگی و فوت کسی که چک را صادر کرده‌ است، تأثیری در وصول آن ندارد مگر آنکه بانک ادعای جعل آن را داشته باشد که می بایست مراحل قانونی صورت پذیرد.

همچنین براساس بخشنامه بانک مرکزی ذینفع چک بانکی همان شخصی خواهد بود که چک در وجه ایشان صادر شده وقابلیت انتقال به غیر را نخواهد داشت.

صدور و پرداخت چک رمزدار (بین بانکی)

چک رمزدار (بین بانکی)، درخواست کننده چک، از بانک می خواهد که چک را در وجه شماره حساب، بانک ، شعبه ای مشخص صادر کند. بنابراین اگر برای چک هر اتفاقی بیفتد، وجه چک صرفاٌ برای شماره حساب مشخص شده در متن چک قابل پرداخت می باشد و لذا چکهای رمزدار از امنیت بالایی برخوردار هستند.

این نوع از چکها برای انتقال پول بین دو بانک ، مورد استفاده قرار می گیرند و مشتری برای صدور چنین چکی نیازی به دسته چک ندارد و فقط کافی است که درخواست لازم را ارائه دهد.

وصول چک‌های عادی سایر بانک‌ها

وصول چک‌های عادی عهده سایر بانک‌ها ، توسط شعب بانک اقتصادنوین در سراسر کشور در حداقل زمان ممکن انجام و به حساب مشتری واریز می‌شود.

قبول چک مدت‌دار به صورت امانی و واریز به حساب مشتری

پذیرش و نگهداری چک‌های عهده سایر بانک‌ها که سررسید نشده یا بنا به درخواست مشتری به صورت امانی نزد بانک نگهداری می شود ، در موعد مقرر نسبت به وصول وجه چک و واریز به حساب مشتری اقدام می گردد .

آدرس کوتاه شده:
خدمات
سرمایه گذاری
تسهیلات و اعتبارات
بانکداری بین الملل و خدمات ارزی
بانکداری شرکتی
طرح و جشنواره‌ها
سایر خدمات

اپلیکیشن همراه نوین

موبایل بانک اقتصادنوین

نسخه pwa دانلود