طرح‌های سپرده-تسهیلات صبا (1 و 2)
ویژه عموم مشتریان بانک اقتصادنوین

بانک اقتصادنوین با ارائه طرح‌های صبا 1 و 2 بر آن است به پاس همراهی شما مشتریان گرامی، امکان بهره‌مندی از تسهیلات با شرایطی آسان و به میزان مورد نظر شما (تا سقف پنج میلیارد ریال) را فراهم کند.

در این طرح‌ها، می‌توانید بر اساس معدل موجودی سپرده خود در دوره زمانی دلخواه (دو، سه و چهارماهه) و با توجه به نقدینگی مورد نیاز، از انواع طرح‌های تسهیلاتی در اقساط و مبالغ متنوع (تا بیش از دو برابر معدل موجودی خود) استفاده کنید.

طرح صبا 1، ویژه صاحبان سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی و طرح صبا 2، ویژه صاحبان سپرده قرض‌الحسنه جاری است.

تلاش ما این است با اجرای این طرح‌ها در شرایط اقتصادی کنونی بیش از گذشته در کنار شما باشیم و گامی موثر در بهبود قدرت خرید و شرایط اقتصادی خانوارهای ایرانی برداریم.

محاسبه‌گر طرح صبا 1 و 2

برای محاسبه معدل سپرده مورد نیاز برای دریافت تسهیلات مورد نظرتان و همچنین اطلاع از مبلغ هر قسط از محاسبه‌گر زیر استفاده کنید:


چگونه می‌توانید از طرح‌های صبا استفاده کنید؟

  • چنانچه در حال حاضر از مشتریان بانک اقتصادنوین هستید، با توجه به نوع سپرده نزد بانک (کوتاه‌مدت عادی یا قرض الحسنه جاری)، درخواست خود مبنی بر استفاده از تسهیلات طرح‌های صبا را به شعبه مورد نظر اعلام کنید. در این مرحله، همکاران شعبه با توجه به مبلغ تسهیلات درخواستی شما، اطلاعات اولیه درباره مدارک و شرایط لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند.
  • چنانچه برای بهره‌مندی از این طرح، قصد پیوستن به خانواده بزرگ بانک اقتصادنوین را دارید، با همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر به نزدیکترین شعبه این بانک مراجعه کرده و ضمن افتتاح سپرده مورد نظر (کوتاه‌مدت عادی یا قرض‌الحسنه جاری)، درخواست خود مبنی بر استفاده از تسهیلات طرح‌های صبا را اعلام کنید. در این مرحله، همکاران شعبه با توجه به مبلغ تسهیلات درخواستی شما، اطلاعات اولیه درباره مدارک و شرایط لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند.
    توجه: در طرح‌های صبا، مبلغ تسهیلات دریافتی بر پایه معدل موجودی سپرده شما نزد بانک در دوره زمانی مشخص محاسبه می‌شود. آغاز دوره محاسبه معدل موجودی سپرده، از زمان مراجعه حضوری به شعبه مورد نظر و اعلام و ثبت درخواست استفاده از طرح‌های صبا در نظر گرفته شده است.
  • به‌منظور بهره‌مندی حداکثری از مزایای این طرح، لازم است با توجه به مبلغ تسهیلات و تعداد اقساط مورد نظر، نسبت به نگهداری معدل موجودی سپرده خود به میزانی که توسط شعبه اعلام می‌شود، اقدام کنید.
    توجه: همان‌طور که جداول زیر نشان می‌دهند، در طرح‌های صبا می‌توانید با افزایش دوره زمانی سپرده‌گذاری خود نزد بانک تسهیلات بیشتری دریافت کنید
  • پس از سپری شدن دوره سپرده‌گذاری مورد نظر و ایجاد معدل موجودی لازم برای دریافت تسهیلات، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و درخواست دریافت تسهیلات خود را ارائه دهید. در این مرحله، فرایند اعتبارسنجی آغاز شده و مدارک درخواستی شعبه از مشتری دریافت می‌شود.

شرایط لازم جهت دریافت تسهیلات طرح صبا

مشتریان برای دریافت تسهیلات صبا باید علاوه بر ایجاد معدل موجودی سپرده در دوره زمانی مشخص، از اهلیت اعتباری برخوردار بوده و وثایق مورد نظر بانک را ارائه کنند. ایجاد معدل موجودی سپرده، به تنهایی برای دریافت تسهیلات کافی نیست.


طرح‌های صبا برای چه افرادی مناسب است؟

اشخاصی که میزان نقدینگی مورد نیازشان بیش از میزان پس‌اندازشان ‌باشد

پذیرندگان پایانه‌های فروش فروشگاهی متصل به سپرده‌های بانک اقتصادنوین

متقاضیان دریافت تسهیلات کمک هزینه خرید خودرو، تعمیر مسکن، خرید ابزار کار و لوازم یدکی و ...

پزشکان و داروسازان جهت تجهیز مطب؛

شرکت‌ها و موسسات جهت اعطای تسهیلات به کارمندان خود

اصناف، کسبه و صاحبان کسب و کارهای کوچک


طرح صبا 1. دریافت تسهیلات اقساطی مرابحه (با نرخ 18%) بر اساس معدل موجودی سپردۀ کوتاه مدت (نرخ سود 10%)

مدت رسوب سپرده مدت تسهيلات (ماه) ضريب پرداخت تسهيلات
2 ماه 12 %45
24 %25
36 %15
3 ماهه 12 %70
24 %40
36 %25
4 ماهه 12 %95
24 %50
36 %35

طرح صبا 2. دریافت تسهیلات اقساطی مرابحه (با نرخ 18%) براساس معدل موجودی سپردۀ قرض الحسنۀ جاری

مدت رسوب سپرده مدت تسهيلات (ماه) ضريب پرداخت تسهيلات
2 ماه 12 %100
24 %55
36 %40
3 ماهه 12 %160
24 %85
36 %60
4 ماهه 12 %215
24 %115
36 %80

توضيحات: منظور از ضریب پرداخت تسهیلات، نسبت مبلغ تسهیلات قابل دریافت به معدل موجودی سپرده است (ضريب پرداخت تسهیلات = (معدل سپرده)/(مبلغ تسهیلات)) اين نسبت در جداول بالا، به صورت ضرایب درصدی نشان داده شده است و تعیین می‌کند شما مي‌توانيد تا چند درصد از معدل موجودی سپردۀ خود را تسهیلات دریافت كنيد.

به عنوان نمونه، در طرح صبا 2، با ایجاد معدل موجودی چهارماهه و درخواست تسهیلات مرابحۀ 12 ماهه، ضریب پرداخت تسهیلات 215%. به این معنا که شما برای دریافت تسهیلاتی به میزان 200 میلیون ریال بايد معدل موجودی دوماهه‌ای برابر 93.02 میلیون ریال ایجاد كنيد (حاصل تقسیم 200 میلیون ریال بر 215%).